توصيه هاي مفید براي والدين :

1⃣به کودک اجازه دهيد تا در فرآيند تصميم گيري شرکت کند . همچنين اين امکان را براي کودک فراهم کنيد تا در صورتيکه او مايل است برنامه انتخاب شده براي خود ترک نمايد .

2⃣براي کودکان خود مربي انتخاب کنيد که از يک طرف قابليت هاي کودکانتان را بهبود بخشد و از طرف ديگر محيط سرگرم کننده اي را براي او ايجاد نمايد .

3⃣بعضي از نوجوانان ممکن است در ابتداي ورود به برنامه ورزش پيشرفت قابل توجهي داشته باشند به گونه اي که کودک ، والدين و مربيان مايل به تسريع رشد در آن رشته ورزشي باشند . لازم است والدين و مربيان مشکلات مربوط به جهش سريع در آن رشته ورزشي را بشناسند .

4⃣محيط برنامه تمريني را کنترل کنيد . رفتارهاي مربي را مشاهده کنيد و به بازخورد ارائه شده از جانب مربي به ورزشکاران جوان گوش دهيد . آيا مفيد است ، مضر است و يا خطرناک ؟ آيا ممکن است فشارهاي ناشي از رژيم غذايي ، تنظيم تمرين ، تمرين با وزنه و برنامه هاي بدنسازي براي کودک نامناسب و به طور بالقوه مضر باشد؟ شرکت در ورزش بايد مفرح و لذت بخش باشد : اين کار نبايد شغل تلقي گردد .

5⃣مراقب توجه بيش از حد کودکان به تمرين ورزشي و آرزوهاي آنان باشيد.

6⃣به پيامدهاي سبک زندگي ورزشکاران جوان و خانواده توجه داشته باشيد .

7⃣به خاطر داشته باشيد ورزش بايد جنبه سرگرمي داشته باشد. به صحبت هاي کودک خود گوش دهيد!

8⃣خود را به عنوان عضوي از تيم و گروه در نظر بگيريد .

9⃣مشوق و حامي مربيان و معلمان خود باشيد و در نتيجه از ايجاد تضاد و نازسازگاري بين والدين و مربيان در ذهن کودک خود جلوگيري کنيد .

منبع : بسکتبال ایرانیان |توصيه هاي مفید براي والدين کودکان ورزشکار (آموزش بسکتبال در باشگاه انقلاب. 09121962182 حسینی)
برچسب ها : کودک ,کنيد ,ورزش ,والدين ,مربيان ,داشته ,رشته ورزشي ,ورزش بايد ,داشته باشيد ,ورزشکاران جوان ,مفید براي